Penetrasyon & Sızma Testi

Dış Ağ Testi

Sunucularınıza ve kullanıcı aygıtlarınıza; özetle internete bağlanan bütün teknolojik cihazlarınıza karşı dışarıdan yapılan saldırıları simüle etmek. (Bilgi hırsızlığı ve Bilgi manipülasyonu)

İç Ağ Testi

Dış ağ testinde tek farkı yapılan testini içeriden isteme bağlanarak yapılması.

Web Siteleri Ve Web Uygulamaları Testi

Sizin iç ağınızda olmayan sunucularda barındırılan size ait olan sistemlere karşı saldırları simüle etmek. (Bilgi hırsızlığı ve bilgi manipülasyonu)

Kablosuz Ağ (Wi-Fi) Testi

Kablosuz ağ yapınızı kullanarak sisteminize yetkisiz erişimi ve internet suçu işlenebilme olasılığını simüle etmek.

Sistemleri Devre Dışı Bırakma Testi

Yapılacak çeşitli saldırı ve zorlamalar sonucu internet, server, kişisel bilgisayarlar, telefon sistemleri, kamera sistemleri, web siteleri, web yazılımlarının kullanılmaz hale getirilmesi  durumunu simüle etmek.

Sosyal Mühendislik Testi

Şirketinizin ve çalışanlarınızın bilgilerini çeşitli portallardan ele geçirmek, personelinize sahte mailler atarak çeşitli oltalama sistemleri sayesinde bilgi almak, onları yanlış yönlendirmek ve firmanızın bilgilerini kullanarak size itibar suikastı yapmak gibi senaryolarla açıklarınızın test edilmesi.

Neden Yaptırmalıyım?

  • Bazı kurumlar yasalar gereği bu ve buna benzer testleri yaptırmak zorundadır, siz de onlardansınız.
  • Sisteminizin ve çalışanlarınızın açıklarını görüp önlem almak.
  • Herhangi bir saldırıya uğrayıp zaman ve para kaybı yaşamamak için yaptırmanız gerekir.

Testler Yapılırken Ne Olur?

  • Bir çok durumda bunu siz fark etmezsiniz, tıpkı kötü niyetli bir hacker gibi hareket eder fakat iş zarar aşamasına geldiğinde durur ve bu durumu raporlarız.
  • Testler yapılmadan önce size bilgi verir, onay alınır. Testleri yaparken sisteminizin yavaşlaması veya dakikalar sürecek şekilde tamamen durması söz konusu bu yüzden testler genellikle sizin çalışma saatleriniz dışında gerçekleştirilir.
  • Sizin onayınızı aldıktan sonra çalışanlarınıza bazı oltalama mailleri gönderir ve onların bu oltaya gelmesini bekleriz, böylelikle personelinizin bilinçlenmesini ve daha dikkatli davranmasını sağlarız.

Ne kadar öderim?

Fiyat alırken çok farklı rakamlarla karşılaşacaksınız, bir çok durumda yaptırmanıza gerek olmayan testlerin yapılması sonucu oldukça yüksek rakamlarla karşılaşırsınız, biz bu aşamada tam olarak hangi testlere ihtiyacınız olacağının analizini yapar, iş günü üzerinden fiyatlama yaparız. Birçok test ortalama bir iş gününde tamamlanırken bazıları bir yada birkaç sürebilmektedir.