Hakkımızda

Yesis Bilişim Teknolojileri

Yesis Bilgisayar & Elektronik, ülkemizin bilişim teknolojileri konusunda hızlı artan kaliteli bilgisayar iletişim sistemleri, güvenlik kameraları ve alarm teknik destek ve kurulum taleplerine cevap vermek amacıyla yüksek müşteri memnuniyetini hedef seçerek konusunda uzman kadrosu ile çözüm farkı yaratmaktadır.

Yesis Bilgisayar & Elektronik; kurulduğu tarihten bu yana bilgisayar teknolojileri ve kurumsal çözümler sunan bir bilişim şirketidir. İlk yıllarda sadece sunucu ve bilgisayar kurulumu , ürün temini ve teknik desteği vermekteydi. Daha sonra telefon santral sistemleri,güvenlik kameraları, alarm sistemlerini de departmanlara bölerek bünyesine dahil etmiştir.Son olarak ta bünyesine web tasarım hizmetlerini verebileceği profesyonel bir ekip kurarak yeni bir departman edinmiştir.Günümüzde kısa sürede gelmiş olduğu noktayla misyon ve vizyon’unun getirmiş olduğu haklı gururunu yaşamaktadır.

 1. Jan, 2008
  2008 Yılında Firmamızı Kurduk
 2. Aug, 2011
  Kadromuzu 7 Kişiye Çıkardık

 3. Feb, 2015
  15 Kişilik Ekibimiz İle Hizmet Vermeye Devam Ettik
 4. Feb, 2017
  Ekibimizi 23 Kişiye Çıkardık
 5. Feb, 2018
  Bünyemizde Yazılım Departmanımızı Oluşturduk.

Yesis Kimdir?

10
Yıldır Bilişim Alanında Hizmet Veren
25
+
Üzerinde Personelden Oluşan
500
+
Üstünde Firmaya Destek Veren
80
%
Sorunları 90 Dakikada Çözen

Bir Teknoloji Firmasıdır...

Yesis Ne İş Yapar?

Bilgisayar
bakım ve onarım
Server
kurulum ve destek
Network
kurulum ve destek
Santral
kurulum ve destek
Kamera
kurulum ve destek
Yazıcı
bakım ve destek
Yazılım
web tasarım
Yedekleme
projelendirme
Sarf Malzeme
temin ve tedarik
Altyapı
yapısal kablolama

Kalite ve Hizmet Politikası

En Kaliteli hizmet ne kadar Ucuza verilebiliyorsa

o kadar ucuzdur…

ISO 9001 ve TSE-HYB

Standartlarında Hizmet Vermekteyiz.

Misyonumuz

Firmaların internetten en yüksek verimi almaları konusunda ihtiyaç duyulan tüm alanlarda müşteri ihtiyacını maksimum düzeyde karşılamaktır. Firmalar için vazgeçilmez öneme sahip bir web sitesinin nasıl olması gerektiği konusunda danışmanlık ve eğitim vermek hizmetimizin diğer bir bölümünü oluşturmaktadır.

Vizyonumuz

Teknolojiyi, müşterilerimizin internet ihtiyaçlarını önceden görmeye çalışarak takip etmek ve sürekli gelişmeye açık bir yapıyla devam etmektir. İhtiyaçlara anında ve kalıcı çözümler üreterek teknoloji takip edip bize güvenen firmaları en son teknolojiyle buluşturmak işimizin en önemli bölümüdür.

Müşteri Memnuniyeti

Hizmet sektörünün en önemli unsuru olan memnuniyet Yesis Bilgisayar & Elektronik için vazgeçilmez bir ilkesidir. En çok değer ve önem verdiğimiz şey müşteri memnuniyetidir. Bizim kalitemizden ve hizmetimizden memnun olan müşterilerden teşekkür ve beğeni yorumları bizi işimize daha çok bağlamaktadır.

Bakım Anlaşması

İşletmenizin bilişim teknolojileri ile ilgili bütün sorunlarını kurumsal bakım anlaşması ile çözüme kavuşturuyoruz. Bu noktada; server bakım anlaşması , bilgisayar bakım anlaşması ,network bakım anlaşması , uzaktan destek bakım anlaşması gibi çeşitlendirdiğimiz hizmetlerimizi, isterseniz bütün sistemi kapsama dahil edebileceğiniz gibi sadece belli bir donanım ya da yazılımı da kapsama alabiliyorsunuz; bu esneklik ile daha uygun fiyat avantajı sağlayabiliyoruz.

Server (Sunucu)

İşletmelerin kritik öneme sahip olan serverlarında oluşabilecek en ufak sorun bütün işletmenin tıkanıp durma noktasına gelmesine sebep olabiliyor, Yesis Bilişim olarak bu noktada size hızlı, uygun ve kaliteli hizmeti vermek için bekliyor olacağız.

SUNUCULARDA OLUŞABİLECEK GENEL SORUNLAR

Server (Sunucu) Çökmesi

İşletim sisteminin çalışamaz hale gelmesi genelde çökme olarak adlandırılır.
Genelde bu durum; doğru raid yapısı kurgulanmaması veya doğru disk kullanılmamasından kaynaklanır, nadiren de olsa elektriksel sorunlar ya da çevresel faktörler de çökmeye sebep olabilir.

Server’ın (Sunucu) Açılmaması

Server’ın açılmaması iki şekilde olabilir. Biri enerji gelmemesi; bu sorun büyük ihtimalle power ünitesi ya da ana karttan kaynaklanır.
İkinci olarak da; server açılır ekran görüntüsü gelir ama beklenilen gibi işletim sistemi açılmaz bu da donanımsal ya da yazılımsal sorunlardan kaynaklanır.

Server’dan (Sunucu) Ses Gelmesi

Önce gelen sesin tanımlanması gerekir. Server’dan yüksek fan sesi geliyorsa bu muhtemelen aşırı zorlanmadan ya da fan sensörünün arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Nadiren de olsa yazılımsal sorunlardan kaynaklanabilir, eğer gelen bir uyarı sesi ise ram, cpu, disk gibi arızalardan kaynaklanması muhtemeldir, bu durumda sunucuda hiç bir işlem yapılmadan bir uzmanla iletişime geçilmelidir.

Server (Sunucu) Yavaşlaması

Sunucuya yeni bir yazılım kurulmadığı veya aşırı bir işlem yüklenmediği halde anormal bir yavaşlık söz konu ise bu durum bir trojen bulaşması, ramlerin arızalanması ya da disk yapısıyla ilgili bir sorunun ortaya çıkmış olabileceğini gösterir.

Server (Sunucu) Donması

Oldukça kapsamlı olan bu konuya kısaca değinecek olursak, sebep; donanım arızası ya da yazılım kaynaklı olabilir. Şayet donanımsa ram yükseltme, arızalı ram değişimi, arızalı disk varsa değişmesi ya da yazılımsal ise bu durumun tespit edilip gerekli düzenlemenin yapılması gerekir.

Hangi Marka Sunuculara Destek Hizmeti Veriyoruz?

Neredeyse her marka sunucuya destek vermekle birlikte başlıcaları;

Hp Server Destek
Dell Server Destek
Lenova Server Destek
Ibm Server Destek
Asus Server Destek
Casper Server Destek

Network (Ağ) Sorunları

Network sorunları işletmelerin kronikleşmiş sorunlarındandır. Yesis Bilişim olarak uzman kadromuzla, network düzenleme, network kurulum, internet sorunları, kablosuz ağ sorunları ( Wifi Sorunları ) gibi kronikleşmiş bütün ağ sorunlarınıza destek sağlıyoruz. (unifi ve cisco marka ürünleri kullanıyoruz)

Server (Sunucu) ve Genel Yedekleme

Yapılan istatistiklere göre; işletmelerin %40’ı yedeklerinin alındığını varsaymakta ama pek çok işletmenin yedekleri alınmıyor. Donanımsal ya da yazılımsal arızalar nedeniyle yedekleme sistemleri kararlı ve doğru çalışmamakta. Yesis Bilişim bu noktada devreye girerek çift doğrulamalı bir sistem kurup sorunsuz yedek alınmasını sağlıyor. Yedeklerinizin alınıp alınmadığını böylece doğrulamış oluyorsunuz Yedekleme yazılımı olarak StorageCraft ShadowProtect otomatik yedekleme yazılımı, donanım olarak da Hp ,Qnap ,Asustor, Synology ürünlerini kullanmaktayız.

Güvenlik

İşletmenizde ağ güvenliği, data güvenliği, dış ya da iç tehditler, cryptolocker gibi fidye yazılımlara karşı önlem almak istiyorsanız size uzman desteği vermek için bekliyoruz. Sektöründe lider markalar olan; Bitdefender kurumsal ,Eset Endpoint, Fortigate Firewall, Sonicwall Firewall, Sophos Firewall ürünleri kullanmaktayız.

Hangi Bölgelere ve Hangi Sorunlara Destek Oluyoruz?

Marmara bölgesinde bir çok işletmeye bilgisayar ve çevre birimleri konusunda destek vermekteyiz. Başlıca destek hizmeti verdiğimiz ilçeleri aşağıda görebilirsiniz;

Adalar Bilgisayar Firması
Ataşehir Bilgisayar Firması
Beykoz Bilgisayar Firması
Çekmeköy Bilgisayar Firması
Kadıköy Bilgisayar Firması
Kartal Bilgisayar Firması
Maltepe Bilgisayar Firması
Pendik Bilgisayar Firması
Sancaktepe Bilgisayar Firması
Sultanbeyli Bilgisayar Firması
Şile Bilgisayar Firması
Tuzla Bilgisayar Firması
Ümraniye Bilgisayar Firması
Üsküdar Bilgisayar Firması
Beşiktaş Bilgisayar Firması

Hizmetlerimizide başlıklar halinde toplayacak olursak

Server Destek Hizmetleri
Kurumsal Bilgisayar Destek Hizmetleri
Yedekleme Destek Hizmetleri
Ağ Kurulum Ve Güvenliği Hizmetleri
İş istasyonu Destek Hizmetleri

Müşterilerimiz..

500 Üzerinde Hizmet Vermiş Olduğumuz Müşterilerimiz...
Yesis Bilişim ve Teknolojileri şirketimizin yeni yapılanması aşamasında memnuniyetin adı oldular. Bilişimle ilgili anlık sorunlarımıza da hızlı yanıt alabildiğimiz iş ortağımız hız ve tecrübeyi iyi harmanlamış durumda.Teşekkür eder, başarılar dileriz.
Pınar YİĞİT
Akgül Hukuk
Pınar YİĞİT
Gerek kurulum aşamasında, gerekse satış sonrası hizmetlerinde gösterdikleri özen ve hızlı destek nedeniyle çıtayı yükselttiklerini düşünüyorum. Teşekkür ederim.
Ahmet GÜLHAN
Mikrolift
Ahmet GÜLHAN
Hızlı Müdehaleniz ve başarılı çözümleriniz sayesinde artık teknoloji bizim için sorun olmaktan çıkıp keyif haline geldi ilginize teşekkür eder kalitenizin ve başarınızın sürmesini dilerim.
Şamil ÇINDIRLI
Temo Tekstil
Şamil ÇINDIRLI
Bizim için it çözümleri iki safhadan ibarettir Yesisten öncesi ve Yesisten sonrası iki kelime ile Yesis kalite ve hız, başarılar.
Kemal ACIGÖZ
ASD Madencilik
Kemal ACIGÖZ
Yesis I.T. ile Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil.
Ediz TİRYAKİ
Gül Pano
Ediz TİRYAKİ