Sunucu Çözümleri

Sunucu / Server Çözümleri

İletişime Geç

Doğru kurgulama ve yatırımlar ile satın alınan serverlar, sadece yönetim mekanizması oluşturularak çalışır ve hizmet verir hale getirilebilir. Ancak, ihtiyaç olan server sisteminin doğru yatırımla düzgün kurulabilmesi için profesyonel ve alanında uzman personel veya ekiple yapabilirsiniz.

Yesis Bilişim, gerek SQL server kurulumu ve SQL server danışmanlığı ile birlikte, şirket içi server kurma hizmetini profesyonel ekiple birlikte vermektedir.

Sunucu Odası Kurulumu

İletişime Geç

İhtiyaç olan server sistemini sadece yatırımlar yaparak ve cihazları kurarak sağlamak sağlıklı ve sorunsuz çalışmaları adına yeterli değildir. Serverın koyulacağı odanın da bu kurguya göre düzenlenmesi gerekecektir. Odanın sıcaklığı, su baskınına karşı korunması, yangın durumuna göre önlemi, voltaj dalgalanmalarına karşı elektrik sisteminin doğru hazırlanması ve bir elektrik kesintisi halinde de aynı anda server sisteminin kapanmaması için gerekli olacak olan kesintisiz güç kaynağı (UPS) gibi bir çok faktörü de düşünerek doğru cihazlar ve yatırımlar ile kurulması gerekmektedir.

Yesis Bilişim Sizler İçin Bu Konuda Neler Yapar?

İletişime Geç

Bu tür ihtiyaçlar için bir çok sunucu kurulum destek firmaları bulunmaktadır. Fakat bizler Yesis Bilişim Teknolojileri olarak sizlerin öncelikle ihtiyaçlarını dinler, ihtiyacınıza göre yapılması gerekenleri raporlayarak çıkarırız. Raporda çıkan ihtiyaçlarınıza göre de ürün ve çözüm önerilerini iletip ona göre fiyat çalışması paylaşırız. Bir ofis server sistemleri nasıl olması gerekiyorsa ona göre doğru taslakla firmaya sunar, çalışmasını yaparız.

Microsoft Exchange Server Kurulumu

Şirketler, mail sistemlerini Exchange yönetimine geçirme ihtiyacı duyabilir. Bunun için de 2 seçenek mevcuttur;

  1. Cloud ortamında olan Exchange hizmeti

  2. Şirket Serverında olan Exchange Server hizmeti

Şirketler, mail datalarının kontrolü ve yönetimi için, güvenliği adına kendi serverlarında Exchange mail almak isteyebilir. Bunun kurulumu konusunda da Yesis Bilişim olarak bizler profesyonel olarak destek verebiliriz.

Kurulum Sürecince Sunduğumuz Hizmetler

Yesis Bilişim Teknolojileri, kurulum süresine size doğru hizmeti ve ürünü, doğru zamanda almanız adına başta danışmanlık hizmeti ile birlikte rapor hazırlar, ofis server sistemleri kurulumu konusunda profesyonel ekibini yönlendirir. Alınacak başlıca hizmetler aşağıdaki gibidir;

  1. Şirketin kullandığı Yazılımları inceler

  2. Personellerin yaptığı işlemler ve işlerini kolaylaştıracak çözümlere odaklanır

  3. Şirket yönetiminin taleplerini dinler ve analiz yapar

  4. Gerekli olan serverı belirlemek adına öncelikle altyapıya bakıp görülen eksiklikleri raporlar

  5. Doğru server sistemini size belirlemek adına incelemeler yapıp doğru ürün ve cihazları seçer

  6. Seçilen sistem cihazlarına göre size server kurulum maliyeti çıkarır

  7. Onaylanan rapor ve cihazlara göre de size sunucu kurulumunu gerçekleştirip yeni sisteme geçişinizi yapar.