Sistem Odası Çözümleri

Sistem Odası Düzenleme

İletişime Geç

IT Sistem Cihazları, Küçük, orta büyük işletme olması fark etmeksizin her şirketin global iş dünyası ile bağlantı kurup ticaret yapması içindir. Bunu sağlarken de işin mutfağında da bir o kadar donanım ve yazılım çalışmaktadır. Server, Storage, Switch, Firewall, UPS, Patch Panel gibi cihazlar bunların bazılarıdır. Bunları bir arada bulundurduğumuz ortama da Sistem Odası ya da Server Odası demekteyiz.

Bu cihazların aynı ortamda bulunması, aynı zamanda önlem alınması ve ona göre sistem odası kurulumu yapılması gerektirmektedir. Sistem odasının nem ve tozdan korunması, oda sıcaklığının da 18-20 Derece arası olması gerekmektedir. Server odası kurulumu yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri madde madde sıralarsak eğer;

 • Klima ya da merkezi Soğutma Sistemi
 • Elektrik Kesintileri ve Volgaj Dalgalanmalarına karşı UPS
 • Duman ve Isı Dedektörleri
 • Yükseltilmiş taban/zemin
 • Server Odasına giriş/çıkış için şifreli geçiş sistemi
 • Detaylı Network düzenlemesi

  • Ağ Kablolarının düzenlenmesi
  • Doğru bir Patch panel sonlandırma
  • Detaylı bir Ağ kablosu numaralandırılması
  • Eğer VLAN oluşturulacaksa da ona göre yapılandırılmış Switch ve Patch Panel
  • Detaylı bir network haritalandırması

Yesis Bilişim Teknolojileri, 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikasına uygun Sistem odası düzenlemesini ve denetimini yapmaktadır.

Değerli Müşterilerimiz,

 

Tüm Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 (Corona) Virüs Salgını ne yazık ki hayat düzenimizi ciddi şekilde tehdit ediyor.

Virüsün yayılma hızını yavaşlatıcı tedbirleri hızla, etkili ve tavizsiz şekilde uygulamak yaşamsal öneme sahip.

Yesis Bilişim Teknolojileri olarak hem Avrupa’daki hem de ülkemizde ki gelişmeleri yakından takip ediyor ve virüsün yayılımı karşısında artık daha etkin önlemler alma aşamasına geçtiğimizi düşünüyoruz.

Bu prensip çerçevesinde çalışanlarımızı ve müşterilerimizi olası risklerden korumak amacıyla tüm ticari faaliyetlerimizi mevcut ofis saatlerimiz içerisinde evden sürdürme kararı almış bulunuyoruz. Yesis Bilişim Teknolojileri olarak altyapımızı uzun süre önce geliştirdik ve pek çok defa böylesi felaket senaryolarına göre de başarıyla test ettik.

Teknik servis çalışanlarımız, sizlere kesintisiz destek verebilmek adına uzaktan bağlantı yoluyla çalışmalarına devam edecektir. Müşterilerimiz, servis taleplerini yine ofisimizi arayarak (0850 333 03 14) ya da destek@yesis.net adresine mail atıp alabileceklerdir.

Olağan üstü hal durumlarına (Sunucu donanım arızalarında, şirketinizin internetinin komple gitmesi durumlarında ve benzeri acil durumlarda) yine teknik ekipten arkadaşlarımız yerinde servis hizmeti vermeye devam edeceklerdir. Bunların dışında tüm hizmetleri uzaktan destek yöntemiyle almaya devam edeceksiniz.

Ofisimizde 1 teknik servis arkadaşımız nöbetçi olarak kalacaktır. Arızalı cihazlarınız için acil destek talebiniz olduğunda, cihazınızı ofisimize getirebilir, işlemleri bittiğinde teslim alabilirsiniz.

Sizlere bu zamana kadar vermiş olduğumuz tüm hizmetlerin bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı hizmet kalitesiyle vermeye devam edeceğimize emin olabilirsiniz.

Hepimize sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla

Yesis Bilişim Teknolojileri Ekibi

Hemen Ara!